O mojej pracy

Odkąd pamiętam myślałam i marzyłam kolorami. Moim wspomnieniom towarzyszy pamięć kolorów, z którymi kojarzy mi się chwila czy wydarzenie z życia – kolor sukienki mojej córki, kolor kwiatów na stoliku, kolor paproci w lesie, kolor jabłek…I nadal i nieustannie „coś” mnie pcha, aby swój świat zmieniać, samemu nadawać mu smak, melodię, zapach i…kolor.

Dzieciństwo to był czas aktywnego próbowania – szydełko, druty, ceramika, rysunek. Ale dorastając „zapomniałam” o tym, że warto rozwijać swoją pasję i dałam się porwać zupełnie innemu, korporacyjnemu życiu. Jednak moje wewnętrzne „coś” przypomniało mi o radości i satysfakcji płynących z samodzielnego wytwarzania niepowtarzalnych przedmiotów.

Dzisiaj największą radość sprawia mi dzielenie się moją fantazją, wyobraźnią i czynienie chwil bardziej kolorowymi.

Cały czas się uczę i doskonalę swój warsztat pracy. Fakt, że potrafię coraz lepiej zrealizować swój projekt i, że pojawiają się projekty, o których wykonaniu jeszcze 3 lata czy rok wstecz nie śmiałam nawet pomarzyć dają mi wewnętrzną siłę i wiarę we własne możliwości.

W każdym z nas jest kreator i artysta – wielu z nas nie próbuje się jednak o tym przekonać.

A warto próbować!

Detale

Zawsze lubiłam skalę mikro – maleńkie koraliki, figurki, serwetki itp. Im mniejsze, tym lepsze. W moich pracach zwracam szczególną uwagę na detale. Lubię zdobienia, drobiazgi – w myśl powiedzenia, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Sami zobaczcie!

Nadajmy światu własne, niepowtarzalne barwy. Zapraszam!

Ania Buchalska-Malińska

Malibee